opryskiwanie preparatem linurex

Koncentrat chwastobójczy Linurex

Zwalczanie chwastów wymaga systematyczności, a także zastosowania skutecznych środków. Przy zakupie preparatu chwastobójczego kierujemy się w dużej mierze wydajnością oraz stosunkiem jakości do ceny. Godną uwagi propozycją na synku preparatów chwastobójczych jest Linurex 500 SC w postaci skoncentrowanej zawiesiny do rozpuszczania z wodą.

Zadbana uprawa wymaga regularnego odchwaszczania. Nawet niewielkie zaniechania w tej kwestii mogą sporo kosztować oraz mogą przysporzyć dodatkowej pracy. Aby niechciane rośliny nie atakowały naszej uprawy należy stosować skuteczne środki o odpowiednio skoncentrowanych składach, a także pamiętać o regularności, by w miarę możliwości nie dopuścić do zaawansowanego rozwoju chwastów. Chwasty w późniejszych fazach rozwoju są zwykle trudniejsze do zwalczenia.

Linurex 500 SC i wysoka wydajność

Poszukując wydajnego i uniwersalnego preparatu przeciw chwastom, warto zwrócić uwagę na środek Linurex 500 SC zawierający linuron, czyli związek z grupy pochodnych mocznika. Linurex to koncentrat do sporządzania roztworu z wodą. Stężona zawiesina charakteryzuje się wysoką zawartością. Jeden litr preparatu zawiera 500 g substancji biologicznie czynnej, a dawkowanie to 2l/ha bądź 75ml środka na 10l wody.

Jak i kiedy stosować Linurex?

Środek najlepiej działa od momentu wschodów chwastów aż do fazy 6 liści. W późniejszych etapach ich wzrostu skuteczność maleje. Linurex jest przeznaczony do stosowania przed wschodami oraz po wschodach roślin. Przed wschodami należy opryskiwać wilgotną glebę, unikając przy tym silnych opadów deszczu. Po wschodach środek stosuje się również na glebach piaszczystych, torfowych praz potorfowych, opryskując plantację w całości bądź pasowo.

Trzeba pamiętać o spryskiwaniu roślin suchych, z zachowaniem odstępu minimum 4 godzin przed nawadnianiem bądź spodziewanym deszczem.

Rodzaje chwastów

Linurex można stosować na chwasty wrażliwe, jak np. gorczyca polna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, kurzyślad polny, pokrzywa żegawka, poziewnik szorstki, rdest, rzodkiew świrzepa, sporek polny, starzec zwyczajny czy tasznik pospolity. Środek sprawdza się też przy chwastach odpornych, jak powój polny, dymnica pospolita, przytulia czepna, ostrożeń polny rumian polny. Działa na chwasty wieloletnie oraz chwasty głęboko korzeniące się.

Regularne opryskiwanie skutecznie redukuje problem chwastów na plantacji. Dla najlepszego efektu niezbędne jest dołożenie wszelkiej staranności. Części do opryskiwaczy powinny być wymieniane oraz roztwór musi być przygotowywany w podanych proporcjach, ściśle według wskazań producenta. By zakupić preparat chwastobójczy Linurex, można odwiedzić profesjonalny sklep rolniczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *